Kamil Fafikowski
Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 69
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Pon 15:13, 09 Paź 2006 Temat postu: Program Samoobrony RP |
|
|
Cytat: | Program Samoobrony RP
Samoobrona to partia, która za główny swój cel uznaje stworzenie silnego państwa Polskiego opartego na tradycyjnych wartościach. Skupia w swoich szeregach przedstawicieli ruchu konserwatywnego, ludowego oraz narodowego. SRP dba o interesy Polski i Polaków. Uważamy, iż interes Polski może być zachowany tylko, gdy nasze państwo będzie w pełni suwerenne i niezależne. Oto, co mamy do zaoferowania narodowi Polskiemu:
Gospodarka:
1. Sukcesywne zmniejszanie bezrobocia poprzez tworzenie warunków dla rozwoju przedsiębiorczości, dzięki czemu osoby bezrobotne będą mogły znaleźć pracę.
2. Stopniowe zmniejszanie podatków do docelowego poziomu 12 i 20% dla osób fizycznych. Obniżanie podatków powinno następować w zależności od poziomu wzrostu gospodarczego i przychodów Skarbu Państwa. Podatki na poziomie 20% płaciłyby osoby, których miesięczny dochód przekracza 35 tysięcy złotych. Stawkę 12% płaciłaby reszta osób zobowiązanych do płacenia podatków. Podatek od osób prawnych, czyli CIT wynosiłby docelowo 15%.
3. Podwyżka minimalnej stawki wynagrodzenia, która aktualnie jest bardzo niska. w dodatku większość pracodawców nie przestrzega nawet owej stawki i jeszcze ją zaniża. Polski naród potrzebuje podwyżki minimum socjalnego, które aktualnie zmusza klasę robotnicza do szukania głównie nielegalnej pracy. Docelowo minimalna stawka wynagrodzenia miałaby wynieść 600 złotych, co zależne będzie od rozwoju gospodarki.
4. Wprowadzenie stabilnej i łatwej pomocy dla osób szukających pracy w swoim wyuczonym zawodzie.
5. Podwyżka emerytur. Dzisiejsze podwyżki ośmieszają obywateli naszego kraju, którzy pracowali dla siebie i swojej ojczyzny, a teraz otrzymują od niekompetentnego rządu głodowe często emerytury. Chcemy dokonywać tego poprzez przekazywanie na konto ZUS-u przychodów z prywatyzacji sektora państwowego oraz poprzez odebranie przywilejów emerytalnych osobom związanym ze Służbami Bezpieczeństwa PRL oraz osobom, które popełniały zbrodnie przeciwko narodowi Polskiemu uczestnicząc we władzach PRL.
6.Prywatyzacja powinna odbywać się nadal gdyż jest szansą na rozwój prywatyzowanych firm, przez co będą one mogły zatrudniać większe rzesze pracowników. Pieniądze z państwowych firm nie będą dzięki prywatyzacji marnowane i przeżerane przez nieuczciwych pracowników i dyrektorów. Jesteśmy jednak przeciwni prywatyzowaniu strategicznych sektorów gospodarki takich jak elektrownie, rafinerie, kolej, lasy.
7.Państwo powinno tworzyć warunki dla rozpoczęcia działalności gospodarczej. Uważamy, iż dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie ulg podatkowych. Przez pierwsze dwa lata działalności gospodarczej osoba prawna byłaby zobowiązana płacić podatek na poziomie 10%. Po dwóch latach płaciłaby już stawkę 15%.
9. Pomoc najbiedniejszym Polakom. Opowiadamy się za zachowaniem zabezpieczeń socjalnych. Postulujemy jednak ich reformę. Uważamy, iż osoby, które pobierają już jeden zasiłek nie powinny mieć prawa do pobierania innego zasiłku gdyż często pomoc socjalna trafia do ludzi, którym nie chce się pracować gdyż więcej mogą zyskać na pobieraniu zasiłków, przez co blokują często wypłatę zasiłków dla osób naprawdę potrzebujących pomocy.
8. Ograniczenie importu taniej odzieży ze Wschodu.
9. Inwestowanie w drogi szybkiego ruchu i autostrady gdyż jest ich zdecydowanie za mało w porównaniu do potrzeb użytkowników dróg. Obecny stan Polskich dróg jest skandaliczny i trzeba go poprawić. Tyczy się to także remontów niebezpiecznych często mostów czy wiaduktów.
10. Baczne przyglądanie się napływu imigrantów do Polski. Chcemy zaostrzyć system kontroli imigrantów. Nielegalni imigranci musieliby się liczyć z tym, iż gdy zostaną zatrzymani będą natychmiast wydalani z kraju. Chyba, że zapłacą budżetowi państwa określoną przez ministra administracji kwotę pieniężną i spełnią wszelkie wymagania formalne potrzebne do legalizacji swego pobytu.
11. Chcemy by zagraniczne koncerny głównie hipermarkety zaczęły w końcu płacić podatki w Polsce. Właściciele takich obiektów stosują wszelkie kruczki prawne do niepłacenia należnych Polsce podatków, więc uważamy iż słuszne jest zmuszenie ich do płacenia podatków.
12. Postulujemy ograniczenie powstawania nowych wielkopowierzchniowych obiektów handlowych gdyż duża ich część jest niepotrzebna. Chcemy doprowadzić do sytuacji, w której obiekty takie o powierzchni większej niż 5000 metrów kwadratowych nie będą mogły być budowane na terenie miast o ilości mieszkańców przekraczającej 50 tysięcy. Uważamy, że budowanie na terenie miast wielkopowierzchiowych obiektów handlowych prowadzi często do paraliżu komunikacyjnego w danym mieście oraz prowadzi do tego iż znikają tereny które równie dobrze mogłyby być przeznaczone pod budowę obiektów sportowych czy pod powstawnie parków. Uważamy ponadto, iż obiekty handlowe o dużych powierzchniach zabijają drobny handel, przez co powodują większe bezrobocie.
13. Chcemy by państwo dawało szansę podniesienia się z upadku prywatnym przedsiębiorstwom. Dlatego patrząc na rozwiązania stosowane zagranicą postulujemy zwolnienie na okres jednego roku osoby prawnej z płacenia podatków gdy osoba ta ogłosi upadłość swej firmy i będzie w stanie wykazać iż firma utraciła płynność finansową.
14. Chcemy by obcokrajowcy mieli ograniczoną możliwość zakupu gruntów w Polsce.
15. Uważamy, iż wpływy z ceł są jednym z największych źródeł dochodów Skarbu Państwa, dlatego chcemy je pozostawić.
16. Większe nakłady państwa na naukę. Uważamy, iż państwo powinno kłaść większy nacisk na inwestycję w sferze nauki. Laboratoria i inne obiekty badawcze mają ograniczone zasoby finansowe, przez co często nie mogą prowadzić różnego rodzaju badań. Prowadzi to do tego, iż badacze i wynalazcy sprzedają prawa do swych odkryć zagranicą, co prowadzi do tego, iż Skarb Państwa nie ma z tego żadnych korzyści. Z Polski wyjeżdżają także, co lepsi naukowcy gdyż nikt nie jest im w stanie w Polsce zapewnić bytu lepszego od tego, co mogą zaoferować silniejsze gospodarczo państwa.
Rolnictwo:
1. Renegocjacja traktatu akcesyjnego do Unii Europejskiej. Będziemy postulować by wszyscy rolnicy w każdym kraju Unii Europejskiej dostawali takie same dopłaty by nie było faworyzowania żadnego z państw.
2. Wzmocnienie organizacyjne szkół rolniczych
3. Pozyskiwanie energii odnawialnych na rzecz rolnictwa
4.Wprowadzenie zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie paliw i ustawy o paliwie rolniczym
5. Unowocześnianie polskich gospodarstw poprzez prowadzenie polityki ułatwiającej rozwój rolnictwa
6.Poprawy koniunktury rolnej oraz zdolności inwestycyjnych gospodarstw poprzez proeksportową i pro-dochodową politykę rolną;
7.Kompensacji kosztów utrzymania bezrobocia ukrytego i strukturalnego, które ponoszą rodziny wiejskie, w ten sposób odciążając całe społeczeństwo. Ogranicza to akumulację 8.Wewnętrzną rodzin wiejskich. Konieczne są dodatkowe dochody umożliwiające poszukiwanie alternatywnych miejsc zatrudnienia celem utrzymania osób bezrobotnych;
9. Inwestycyjnego wsparcia rodzin wiejskich, które podejmą programy modernizacji swych warsztatów wytwórczych poprzez poręczenia pożyczek zaciągniętych na unowocześnienie gospodarstw i produkcji ekologicznej, preferencyjne oprocentowanych kredytów, dzięki którym zwiększa się i modernizuje potencjał wytwórczy gospodarstw m.in. przez zakup ziemi i maszyn, urządzeń rolnych, obiektów budowlanych, zaopatrzenie w wodę, źródła energii czy nasadzenia drzew i krzewów;
10.Kultura jest dobrem ogólnonarodowym. Powinna chronić narodowe dziedzictwo kulturalne, pomnażać dobra kultury oraz zapewniać równe i powszechne z nich korzystanie;
11.Należy wspierać wszystkie wartościowe kierunki rozwoju kultury w obszarze profesjonalnym, ludowym i amatorskim. Chronić podstawy kultury narodowej, jej tradycyjnych i chrześcijańskich wartości;
12.Kultura w środowisku wiejskim musi być wspomagana środkami publicznymi, w tym także z udziałem samorządów lokalnych.
13.Wspieranie organizacyjno-techniczne i koncepcyjne zdolności absorpcyjnych wsi i rolnictwa w wykorzystaniu funduszy w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Restrukturyzacja i Modernizacja Sektora Żywnościowego i Rozwój Obszarów Wiejskich oraz w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
14.Wzmocnienie organizacyjne instytucji odpowiedzialnych za rozwój obszarów wiejskich. Będzie to wymagało ogromnej aktywności instytucji także spoza resortu rolnictwa, kreujących przedsiębiorczość i wspierających rynki pracy.
Prawo i sprawiedliwość oraz obrona:
1. Zaostrzenie kodeksu karnego (zwiększenie kar i przymusowe leczenie dla dewiantów i zwiększenie kar dla gwałcicieli).
2. Wprowadzenie kary śmierci (za morderstwo z premedytacją i zimną krwią).
3.Zaostrzenie kar dla osób dokonujących i pomagających przy dokonaniu aborcji
4. Bezlitosna walka z korupcją, która powoduje straty Skarbu Państwa liczone często nawet w miliardach złotych. Opowiadamy się zaostrzeniem kar za korupcję, które wynosiłyby nawet 15 lat więzienia w zależności od wysokości łapówki i stanowiska przyjmującego łapówkę.
5. Stworzenie w pełni zawodowej armii dostosowanej do współpracy z NATO. Uważamy, iż nie można nikogo zmuszać do służenia w Polskim wojsku gdyż prowadzi to często do samobójstw takich osób. Ludzie powinni mieć wolny wybór, jeśli chodzi o to czy chcą czy nie chcą iść do wojska. Wprowadzenie zawodowej armii spowoduje także zwiększenie jej profesjonalizmu.
6. Usprawnienie polskiej policji (nadanie prawa do strzelania bez ostrzeżenia do groźnych przestępców).
7. Wymuszenie na Rosji uznania, że mordu w Katyniu to zbrodnia przeciwko ludzkości. Należy doprowadzić do tego by Rosjanie pamiętali o ofiarach tego mordu.
8. Wyszukanie i upublicznienie prawdziwego oblicza władz komunistycznych od 1945 roku, w celu wykazania zbrodniczej funkcji komunistów przeciwko narodowi polskiemu. Osoby będące u władzy w tamtym okresie powinny zostać pozbawione wszelkich świadczeń ze strony państwa, które własnoręcznie niszczyli. Należy także pamiętać, iż świadczenia wszelkiego rodzaju pochodzą z podatków osób które były przez władze PRL represjonowane.
9. Wycofanie wojsk polskich z Iraku.
10. Zwiększenie kar dla pedofilów (nawet do 25 lat) i ich przymusowe leczenie.
Polityka:
1. Całkowity zakaz zasiadania w rządzie obywateli innych narodowości niż Polska. Uważamy, iż przedstawiciele narodu powinni być tej samej narodowości, co ci, którymi rządzą.
2.Utrzymanie pensji poselskich na poziomie średniej krajowej pensji której wysokość będzie ustalana na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego.
3. Likwidacja immunitetu.
4. Pełna lustracja osób publicznych. Uważamy, iż osoby, które współpracowały ze Służbami Bezpieczeństwa i zbierały dane o obywatelach Polskich bez ich wiedzy nie są godne tego by żyć z państwowych pieniędzy.
Problemy społeczne:
1. Bezwzględny sprzeciw wobec jakichkolwiek legalnych związków homoseksualnych jak i adopcji przez nich dzieci. Uważamy, iż prawdziwa rodzina powinna pełnić funkcję prokreacyjną, a takiej funkcji rodzina dwóch osób tej samej płci nie zapewnia.
2. Wprowadzenie zakazu, publicznego wychwalania permisywizmu i jakichkolwiek jego przejawów oraz manifestowania swych preferencji seksualnych pod przykrywką manifestacji poglądów.
3. Sprzeciw wobec liberalizacji prawa aborcyjnego. Uważamy, iż życie ludzkie nie powinno być zależne od innej osoby. Chcemy wprowadzić ochronę nienarodzonych dzieci poprzez surowe karanie osób dokonujących i pomagających przy dokonaniu zabiegu usunięcia ciąży, co postulujemy w punkcie dotyczącym prawa i sprawiedliwości.
4. Nacisk na podniesienie poziomu służby zdrowia, zmniejszenie niedogodzeń Polaka, korzystającego z niej, oraz utrzymanie bezpłatnej służby zdrowia.
5. Jesteśmy przeciwni zwrotowi mienia osobom obcego pochodzenia, którzy utracili swe majątki w wyniku II Wojny Światowej. Polska nie ponosi winy za to, iż osoby te utraciły swoje majątki.6. Wprowadzenie tzw. ilorazu podatkowego PIT(uwzględnienie dzieci w wieku szkolnym w rozliczeniu podatkowym)
Szkolnictwo, tradycja i kultura:
1. Zaostrzenie kontroli nad nauczycielami w szkolnictwie by ci spełniali swoje obowiązki.
2. Rozwinięcie (urozmaicenie) w szkołach tak ważnych przedmiotów jak język polski, wiedza o społeczeństwie, wiedza o kulturze oraz historia, odnośnie tego ostatniego: dodać przynajmniej jeszcze jedną godzinne lekcyjną. Chcemy także by w budżecie znalazły się pieniądze na rozwój obiektów sportowych dla uczniów szkół i na cztery godziny wychowania fizycznego w tygodniu.
3. Chcemy by każdy miał równy dostęp do szkolnictwa. By zarówno osoba ze wsi jak i z miasta, uboga czy bogata miała taką samą szansę kształcenia. W przypadku prywatyzacji szkolnictwa chcemy wprowadzić bony edukacyjne.
4. Uważamy, że autorytet nauczycieli został zachwiany poprzez zmniejszenie dyscypliny w szkołach. Chcemy by tą dyscyplinę przywrócono dozwolonymi oczywiście metodami.
5. Szanowanie słowiańskiego pochodzenia i tożsamości Polaków oraz podtrzymywanie tradycji i kultury, konieczne dbanie o zabytki pradawne jak i te nowożytne. Uważami iż państwo powinno pamiętać o swej bogatej historii i tradycji kulturowej.
6. Wzmocnienie organizacyjne szkół rolniczych oraz tworzenie instytucji szkolących dla rolnictwa i obszarów wiejskich;
7.Obecnie realizowana reforma edukacyjna nie do końca spełnia powyższe warunki i jest niewystarczająca. W istocie deprecjonuje ona młodzież wiejską, już w punkcie startu do dorosłego życia stawia ją w pozycji gorszej niż młodzież z dużych miast. Nikt nie może spokojnie przechodzić koło faktu, że tylko 2-3% młodzieży pochodzącej z gospodarstw rolnych dostaje się obecnie na studia wyższe. Sam ten fakt stanowi wielkie oskarżenie systemu społecznego, który go zrodził. Szkoła wiejska jest nie tylko miejscem pobierania wiedzy, ale także ośrodkiem życia kulturalnego. Opowiadamy się za natychmiastowym zaprzestaniem likwidacji szkół na obszarach wiejskich. Bez szkół tereny te będą podlegały dalszej cywilizacyjnej degradacji.
8.Zdolność wyławiania młodzieży szczególnie uzdolnionej i stwarzanie dla niej możliwości wszechstronnego rozwoju; |
Post został pochwalony 0 razy
|
|